Darujte

O nás

Naším posláním je péče a doprovázení nevyléčitelně nemocných v závěru jejich života.

Naší snahou je, aby jejich poslední životní chvíle byly naplněné smysluplně stráveným časem, prožitým v blízkosti své rodiny a přátel.

Naším cílem je také pomáhat pozůstalým vyrovnat se se ztrátou svých milovaných blízkých.

Oblastní charita Červený Kostelec poskytuje komplexní hospicovou péči. Jsme zdravotnické zařízení s profesionálním týmem pracovníků, kteří se starají o nemocné v závěrečné fázi choroby. U pacientů, které přijímáme, již byly vyčerpány možnosti léčby, která by odstranila příčiny jejich obtíží. Poskytujeme tzv. paliativní péči - léčbu, která je zaměřena na mírnění příznaků onemocnění, zpravidla tlumení bolesti. Člověka vnímáme ve své celistvosti a tento přístup se odráží i v námi poskytovaných službách. Staráme se o pacientovy potřeby sociální, duševní i duchovní a do naší péče zahrnujeme i blízké nemocného.